П’ять грилів для гарного стейку

stk1

Мало що може бути смачніше за соковитий стейк з овочами. То є перманентна кулінарна класика, яка буде популярною, мабуть, завжди. В наш час немає проблеми придбати м’ясо, яке максимально підходить до стейка, та й приготувати його можна не виходячи з дому. Тут на допомогу гурманам прийдуть домашні електрогрилі.

stk1_1

Які бувають стейки

Існує шість ступенів смаження стейків. Найбільш популярні три:

  • Rare: м’ясо всередині червоне, можливий легкий дрейф у рожеві барви, при цьому зовні м’ясо гаряче, таке, що схопилося
  • Medium: з кров’ю та соками на зрізі, тепле всередині стейка, червоно-рожеве. Зовні – сіро-коричневе, таке, що схопилося
  • Well Done: сіро-коричневе по всій товщині, повністю просмажене

Після приготування стейку слід дати трішки «відпочити». Соки мають перерозподілитися по всьому об’єму, адже жар заганяє їх всередину шматка. Тоді ви отримаєте соковите та ніжне м’ясо. Можна просто залишити стейк хвилин на п’ять при кімнатній температурі або нещільно накрити його фольгою.

Які бувають грилі

Є два основні типи побутових електрогрилів:

  • Двобічні, у яких є дві поверхні, що нагріваються
  • Однобічні, у яких одна робоча поверхня

Для приготування стейків з яловичини краще обирати грилі першого типу

Goodhelper GG-C10

Це найбільш незвична кулінарна машина, гриль трансформер, який можна використовувати і у вертикальному положенні, як двобічний, так і в горизонтальному положенні, як барбекю-гриль та навіть пательню.

Цей пристрій компактний та зручний для зберігання. Має не лише регулятор температури, але й таймер зі звуковим сигналом та відключенням. У комплекті – набір решіток та шампури.

Приблизна ціна – біля 3500 грн.

stk2

Kitfort KT-1603

Цей пристрій має додаткові кулінарні можливості.

Kitfort KT-1603 – двобічний гриль. Оснащений регулятором температури та таймером з вимикачем нагрівання. При готуванні з закритою кришкою є можливість регулювання її кута.

Пристрій можна використовувати й як однобічний гриль.

Робочі поверхні з покриттям, що запобігає пригорянню, вони знімні.

Приблизна ціна біля 3000 грн.

stk3

Tefal OptiGrill GC712D34

Цей пристрій готує стейки в автоматичному режимі. Tefal OptiGrill дає повну впевненість, що стейк буде саме того ступеню смаження, якому ви віддаєте перевагу. Для процесу обирають режим приготування та пильнують за індикатором. Для неуважних додатково є і звуковий сигнал.

Передбачені авторежими для приготування різноманітних продуктів а також можливість використання ручних настроювань.

Приблизна ціна – біля 8000 грн.

stk4

Bork G802

Апарат високотехнологічного приготування

Bork G802 готує стейки автоматично. Кухар просто обирає тип та бажаний ступінь смаження. Гриль також самостійно приготує птицю або рибу.

Передбачений і ручний режим. Кут нахилу нижньої поверхні можна змінювати і жир тоді стікає у піддон. Обидві робочі поверхні – знімні.

Пристрій коштує приблизно 8000 грн.

stk5

De Longhi CGH1030D

Цей гриль може робити стейки та вафлі, а ще має мобільний додаток.

У De Longhi є електронне керування з дисплеєм, сім режимів роботи: двобічний гриль та паніні-прес, вафлі, барбекю (відкритий гриль), відкрита жарівка, одночасний гриль та жарівка, верхній підігрів. Має додаток для смартфону з порадами по приготуванню страв.

В комплекті декілька видів робочих поверхонь. Все можна мити в посудомийній машині. Ще є знімний піддон для жиру.

Коштує близько 12000 грн.

stk6